Voda je nejčastější letní nepřítel mobilních telefonů. Jak předcházet problémům a finančním ztrátám?

Utopení je nejčastější letní nehodou, která vede k poškození nebo zničení mobilního telefonu. S problémy, které způsobuje rozbití, utopení nebo krádež telefonu, má přitom osobní zkušenost 65 % Čechů. A nejedná se o levnou záležitost, průměrná cena opravy totiž činí 4 300 Kč, říkají data BNP Paribas Cardif Pojišťovny. Jak se problémům a finančním ztrátám vyhnout?

Každému z nás občas smartphone spadne na zem, jehož následkem je pak rozbitý displej. V letních měsících však mezi nehodami mobilů jednoznačně dominuje utopení, kterému lze předejít používáním voděodolného pouzdra.

„Při užívání si odpočinku u vody lidé velmi snadno zapomenou na to, že si telefon zastrčili do kapsy plavek. Když se pak vrhnou do vody, je už na záchranu pozdě. V našich statistikách vidíme, že téměř 65 % Čechů zažilo nepříjemnost v podobě rozbití, utopení nebo krádeže telefonu. V letních měsících je nejčastější příčinou poškození telefonu právě voda,“ říká Martin Pejsar z BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Většinou se při utopení telefonu jedná o nepozornost při telefonování u bazénu nebo na pláži, případně při nastupování do lodě či raftu. U telefonu po jeho nechtěném „vykoupání“ často dojde k rychlé oxidaci způsobené vlhkostí. Vysoká cena, kterou musí člověk za opravu nebo nový produkt zaplatit, a také čas, po který jsou bez telefonu, a tedy bez možnosti komunikovat, jsou pak pro jeho majitele nepříjemnou komplikací.

V souvislosti s vysokými počty zničených či odcizených telefonů dlouhodobě roste zájem o pojištění nahodilého poškození a odcizení křehkých a na rozbití náchylných mobilních zařízení. 90 % poškození telefonu většinou končí poškozením displeje, jehož oprava je nákladná.

„Nejvíce si přitom lidé pojišťují přístroje ve střední cenové kategorii v hodnotě do 7 000 Kč. Pojištění jim pak kryje opravu telefonu, kterou v naprosté většině případů zvládáme zajistit do 3 pracovních dní od odevzdání poškozeného zařízení kurýrovi. Pokud přístroj nelze opravit, jeho oprava se nevyplatí nebo dojde k odcizení telefonu, zákazník získá přístroj nový. Pojištění kryje také události, které se stanou při cestách do zahraničí,“ doplňuje Martin Pejsar z BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Zdroj: BNP Paribas Cardif Pojišťovna

Rok 2021 bude redefinovat život v 21. století, říká nová zpráva Fjord Trends od Accenture Interactive
3. 2. 2021
Více než polovina malých a středních firem v Evropě si nemůže dovolit najmout externí bezpečnostní experty
5. 11. 2021
Kvalitní výkon z home office může být problém
31. 8. 2020