Eliška Vyhnánková: Facebook má v marketingu stále silnou pozici

Eliška Vyhnánková je konzultantka v oboru sociálních médií. Firmám i jednotlivcům radí, jak co nejlépe využít Facebook, Twitter nebo LinkedIn. Především o Facebooku bude mluvit na listopadové konferenci FINfest EFPA spojené s 5. odbornou realitní konferencí.

Konference FINfest EFPA spojená s 5. odbornou realitní konferencí cílí na specifické skupiny poradců, kteří sociální sítě příliš nevyužívají. Což je jistě na škodu. A do toho přicházíte Vy, špičková odbornice na sociální sítě s otázkou: “Je Facebook pro obchodníky už mrtvý?” Jak to tedy je? Skutečně zájem o Facebook klesá? A je to případně znát i u nás?

Facebook alespoň počtem uživatelů i nadále stoupá. Navíc je majitelem rychle rostoucího Instagramu, takže o jeho budoucnost zatím není potřeba mít obavy. Víc se účastníci konference dozví na mé přednášce, ale rozhodně Facebook nevynechávejte ze svých marketingových strategií.

Sociální sítě obecně využívá velké množství lidí. Je podle vašeho názoru reálné pouze s využitím sociálních sítí výrazně rozvinout finanční a realitní byznys? Berme to samozřejmě tak, že samotné doporučení bude vycházet z osobní komunikace s klientem a detailního seznámení se s jeho přáními a potřebami, což poněkud omezuje teritoriální dopad sociálních sítí.

Odpověď na tuto otázku rozhodně není černobílá a pokud by měla být přesná, předcházely by jí hodiny a hodiny analýz a rozhovorů s konkrétní společností či člověkem, který se ptá. Věřím, že ano. Napřiklad v čerstvě vydané knize Jak na sítě, kterou jsme vydaly s kolegyní Michelle Losekoot, máme reálný příběh realitního makléře Michala Součka, kterému chodí 70 procent zakázek ze sociálních sítí. Ale pokud to má fungovat, musíte se to opravdu naučit a plně se do toho ponořit. Ostatně jako do všeho v životě, co má fungovat dobře. Pokud světu sociálních sítí nerozumíte a vlastně ani tak trochu nechcete, protože je například považujete za špatné, návykové, nebezpečné, bezdůvodné … půjde to těžko. Když vás naopak baví, trávíte na nich rádi čas a poznáváte je, bude cesta snazší.

Čtěte na Realiťáci-sobě.cz

Komerční banka chce podporovat developerský crowdfunding
14. 7. 2020
Průměrná sazba hypotéčního úvěru se v listopadu mírně zvedla na 2,56 %, p. a.
14. 12. 2019
Realitní zákon změní trh. Podle některých pomůže hlavně větším makléřským společnostem
25. 11. 2019